0 %
محسن کرامتی مقدم
مشاور رسانه‌ای
عکاس و خبرنگار
طراح سایت وردپرس
  • دانشجوی دکتری علوم ارتباطات
خبرنگاری
تولید محتوا
طراحی سایت وردپرس
مدیریت سایت و سردبیری
عکاسی تبلیغاتی
تصویر برداری و تدوین
  • Data Analyst - SNA
  • WORDPRESS & SEO
  • SOCIAL MEDIA & NETWORK

ممنون آقای مددی؛ امسال هم با شما حذف شدیم!

شهریور ۲۳, ۱۴۰۰

محسن کرامتی: استقلال که در این سال‌ها همواره با ضعف مدیریتی از یک سو و حاشیه‌های عجیب و غریب در سویی دیگر دست و پنجه نرم می‌کرد، پس از عملکرد ضعیف در لیگ برتر، شکست در فینال جام حذفی برابر فولاد، امشب برابر الهلال ثروتمند هم باخت و از قطار لیگ قهرمانان آسیا پیاده شد.

احمد مددی از جمله کسانی بود که هر روز از تیر تیز اعتراضات هواداران استقلال در امان نبود. هوادارانی که امیدوار بودند امسال حداقل یک جام بگیرند و در آسیا هم حداقل از سد الهلال عربستان در مرحله یک هشتم عبور کنند. تیم ثروتمند عربستانی اگرچه بازیکنان گرانقیمتی خرید اما استقلال بردن این تیم را در این سال‌ها خوب بلد بود.

جدایی ستاره های استقلال طبق معمول هر سال!

با پایان بازی‌های داخلی استقلال و شکست در فینال جام حذفی، ستاره‌های این تیم، یکی یکی و به نوبت جدا شدند. محمد نادری که عملکرد درخشانی در آسیا برای آبی‌پوشان داشت به سوپرلیگ ترکیه رفت.

مهدی قایدی که شاید یکی از امیدهای آتی فوتبال کشورمان باشد به تیمی در امارات منتقل شد تا با پول ترانسفر او بخشی از فجایع مدیریتی این سال‌ها مانند بدهی به استراماچونی پرداخت شود.

فرشید اسماعیلی هم که در این سال‌ها عملکرد پرنوسانی داشته ولی انصافا در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا درخشان ظاهر شده بود از تیم کنار گذاشته شد.

مسعود ریگی که بدون حاشیه و جنگنده میانه میدان را برای تیمش رهبری می‌کرد به دلیل پرداختی بهتر سپاهان، قید استقلال را زد به اصفهان رفت.

رشید مظاهری که با حضورش در دروازه استقلال جان تازه‌ای به آبی‌پوشان در سنگر داده و حتی باعث احیای حسین حسینی شده بود مانند اسماعیلی به دلیل اختلافات با مدیریت از تیمش کنار گذاشته شد.

شیخ دیاباته و داریوش شجاعیان هم اگر چه عملکرد خوبی در این فصل نداشتند اما این‌ها هم مهره‌های با تجربه و قابل اتکایی بودند که دیگر در استقلال نماندند.

در شب شکست استقلال برابر الهلال در ال‌کلاسیکوی لیگ قهرمانان آسیا، مهدی قایدی و فرشید اسماعیلی تماشاگر بازی از روی سکوها بودند. بازیکنانی که شاید با مدیریت بهتر باید امشب در میدان مسابقه نسخه تیم ثروتمند عربستانی را می‌پیچیدند. اما قایدی فروخته شد تا بدهی‌های پیشین که حاصل کار مدیران نالایق استقلال بود، صاف شود.

نگاهی به بازی استقلال – الهلال چند روز قبل از جدال رودررو

به روند آماده شدن تیم مجیدی برای بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا برگردیم. استقلال در حالی عازم دبی شد تا اردوی آماده سازی خود برای جدال با الهلال را برپا کند که چند بازیکن در دقیقه ۹۰ از کاروان جدا شدند و در تهران ماندند! اتفاقی که شاید در تیم‌های محلات هم رخ ندهد! چرا رخ ندهد؟! دو دلیل دارد. تیم‌های محلات با هواپیما راهی اردوی خارجی نمی‌شوند و دلیل دیگر هم این که تیم‌های محلات آن‌قدر صمیمی و یکدست هستند که در دقیقه ۹۰ اختلافات مدیریتی چند بازیکن را از قطار تیم پیاده نکند!

فرهاد مجیدی که در گیر و دار انتقال قایدی به شباب الاهلی امارات با حمایت خود از مددی و ملکیان امیدوار بود تا پول رسیده از این انتقال برای تیمش خرج شود، باز هم رو دست خورد. او چندی بعد با مصاحبه‌ای آتشین از به درِ بسته خوردن انتظاراتش از مدیریت باشگاه سخن گفت. باشگاهی که هر فصل با یک مدیر ضعیف خون به جگر طرفدارانش می‌کند.

احمد مددی، کارگردان تئاتر فاجعه استقلال!

همه این اتفاقات پرده‌های زشتی از تئاتر تلخی بود که امسال به کارگردانی احمد مددی در استقلال دیدیم. الهلال هفته‌ها قبل از این مسائل اردوی اروپایی خود را اتریش برگزار کرده بود و همه نیازهای مربی تیم هم کنار یکدیگر برای شکست استقلال تمرین می‌کردند. اما اینجا در تهران بازیکنان به شمال و تفریحات رفته بودند و مدیریت ضعیف مددی و باشگاه استقلال به دنبال تمدید و مذاکره بود. ‌

تیم اصلی که تقریبا مهره‌های کلیدی‌اش را از دست داده بود با چند بازیکن جدید راهی راهی دبی شد تا بلکه نماینده عربستان را شکست دهد. تیم مجیدی بدون دیدار تدارکاتی خاصی آماده بازی با الهلال شد و سرانجام باخت. اما باید بگوییم که امشب ما نباختیم، سال‌ها است که مدیریت فاجعه‌بار تیم‌های ورزشی ایران، نمایندگان کشورمان را برابر تیم‌های ثروتمند عربی قربانی می‌کنند…

ارسال شده در بلاگ, یادداشتبرچسپ ها: